Birželio 17 d. regioninis OPTIMALE susitikimas

 

 

Birželio 17 d. Vertimo studijų katedroje vyko regioninis OPTIMALE (Optimising professional translator training in a multilingual Europe) susitikimas, kuriame dalyvavo Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato atstovas Konrad Fuhrmann, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovė Agnė Kazlauskaitė, OPTIMALE partneriai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Lietuvos, šių šalių universitetų ir vertimų biurų atstovai.

 

Susitikime buvo pristatyti rinkos tyrimų rezultatai, aptariamos Europos vertimo raštu programos (EMT) nustatytos vertėjų raštu kompetencijos, rinkos dalyvių lūkesčiai. Susitikimo pabaigoje buvo pasiūlyta rengti nuolatinius universitetų ir vertimo biurų atstovų susitikimus, kad būtų galima glaudžiau bendradarbiauti su būsimaisiais darbdaviais, pasiūlyta pakartoti rinkos tyrimus ir apklausti platesnę tikslinę grupę, kad gauti apklausų rezultatai būtų dar reprezentatyvesni.

 

Šiais metais Vilniaus universiteto Vertimo studijų katedra tapo EMT programos dalimi.

 

OPTIMALE tinklo tikslas – tęsti ir plėsti EMT (angl. European Master’s in Translation) pradėtą veiklą siekiant įtraukti į tinklą kuo daugiau šalių, kuriose būtų vykdomi tyrimai ir stebėsena bei stiprinami ryšiai su šiuo metu EMT universitetų tinklui nepriklausančiomis institucijomis ir profesinėmis organizacijomis.

 

Daugiau apie OPTIMALE:

http://www.vsk.flf.vu.lt/upl/File/Projektas_OPTIMALE_aprasymas.pdf

 

Europos vertimo magistro programa

EMT

Vilniaus universiteto
Vertimo studijų katedros
infrastruktūros atnaujinimas

Europa

OPTIMALE

Optimale

Subtitrai ir kalbų mokymasis

SLL

Konferencijų vertėjų
mokymo ištekliai internete

Orcit