Virtualus vizitas į Briuselį

2021 m. balandžio 26-27 d. VU Vertimo studijų katedros magistrantės Gabija Vyšniauskaitė ir Ugnė Steiblytė, kartu suvertimo žodžiu dėstytojomis Alina Dailidėnaite ir Diana Guogiene, buvo „išvykusios“ Europos Komisijos vertimo žodžiu padalinio (SCIC) surengto virtualaus vizito į Briuselį.


Vizito metu studentės ir dėstytojos susipažino su vertimo žodžiu organizavimo naujovėmis pandemijos metu Europos Sąjungos institucijose, pasitelkiant naujausias technologijas, kurias išsamiai pristatė Europos Komisijos lietuvių kalbos vertėjų žodžiu vadovas Ramūnas Česonis, etatinės Europos Sąjungos institucijų vertėjos Laura Blaževičiūtė, Rasa Galkytė, Skirmantė Marijauskienė ir Europos Komisijos anglų kalbos vertėjų žodžiu vadovo pavaduotoja Catherine Pearson.Gerą pusdienį studentės, lydimos etatinių ES institucijų vertėjų Aušros Reklaitytės ir Eglės Urbonaitės, praktikavosi Europos Komisijos mokomojoje vertimo žodžiu kabinoje.


Puiki žinia ta, kad Europos institucijos sinchroniniam vertimui per nuotolį organizuoti pasirinko Lietuvos bendrovės „Interactio“ sukurtus sprendimus kaip labiausiai atitinkančius ES institucijų nuotolinio sinchroninio vertimo organizavimo poreikius. Dėkojame Europos Sąjungos institucijoms ir visiems Lietuvos atstovams ES už puikią patirtį ir šiltą, nors ir virtualų, priėmimą.

 

Europos vertimo magistro programa

EMT

Vilniaus universiteto
Vertimo studijų katedros
infrastruktūros atnaujinimas

Europa

OPTIMALE

Optimale

Subtitrai ir kalbų mokymasis

SLL

Konferencijų vertėjų
mokymo ištekliai internete

Orcit