VSK pradeda veiklą OPTIMALE tinkle

Liepos 24 d. Europos Komisija patvirtino Europos universitetų vertimo raštu programų tinklą Optimale, kurio narė yra ir VU Filologijos fakulteto Vertimo studijų katedra. OPTIMALE (OPTIMISING PROFESSIONAL TRANSLATOR TRAINING IN A MULTILINGUAL EUROPE) tinklo narių tikslas - derinti Europos universitetų vertimo studijų programas, keistis informacija ir patirtimi, skleisti gerąją vertėjų raštu rengimo patirtį siekiant parengti Europos vertimo magistro laipsnio vertas vertėjų rengimo programas ir kuo geriau išnaudoti vertėjų rengimo išteklius Europos Sąjungos valstybėse narėse. Tinkle dalyvauja 62 Europos Sąjungos ir vieno Rusijos universiteto vertėjų rengimo programos. Vilniaus universiteto VSK yra vienintelė tinklo narė iš Lietuvos. Džiaugiamės VSK vertimo raštu programos pripažinimu, esame nusiteikę dar plačiau taikyti Europos universitetų patirtį vertėjų rengimo darbe ir būti aktyviais tinklo dalyviais.

Europos vertimo magistro programa

EMT